Skip to main content
Długie włosy

Jak szybko rosną włosy

Nie jedna osoba marzy o długich włosach. Nie zawsze jest to proste, bo jednym włosy rosną szybciej, a innym wolniej. O ile jesteśmy szczęściarzami (oczywiście przy założeniu, że uwielbiamy długie włosy), to włosy rosną nam bardzo szybko. Ale nie każdy ma tyle szczęścia.

Jak szybko urosną nam włosy?

Przeciętnie włosy rosną około 1cm na miesiąc. Można wtedy wyliczyć, że po roku możemy osiągnąć 12cm. Jeżeli mamy ultra zdrowe włosy rosnące bardzo szybko, to możemy osiągnąć wynik nawet 1,8cm na miesiąc. Co daje dość dobry wynik po roku, bo aż 21,6cm. To już bardzo dobry wynik. A co z osobami, którym włosy rosną wolniej? Takie osoby mogą osiągać wyniki w granicach 0,6cm na miesiąc. Zatem przez rok wydłużą swoje włosy o 7,2cm.

Gdy włosy rosną mi powoli?

Bardzo zniszczone włosy mogą się łamać i rosnąć bardzo wolno. Należy zadbać o włosy najlepiej u profesjonalisty zarówno powinniśmy otrzymać pomoc w salonach fryzjerskich, jak i u lekarzy, jeżeli mamy do czynienia z chorobami związanymi z problemami rośnięcia włosów.

O włosy trzeba odpowiednio dbać i nie narażać ich na wysuszenia, uszkodzenia itp. Zła dieta również może obniżać nasze rekordy w rośnięciu włosów. Należy zatem również zadbać o zdrowy styl życia.

Co jeszcze o włosach?

Jeżeli chcemy wyliczyć ile czasu zajmie nam osiągnięcie wymarzonych długich włosów, to możemy posłużyć się kalkulatorami długości włosów. Mogą one w przystępny, ale raczej poglądowy sposób wyliczyć nam ile poczekamy na długie włosy.

O włosy możemy zadbać:

– stosując odżywki, maseczki dobrej jakości i odpowiednio dobrane do rodzaju włosów,

– unikając suszarek, prostownic i innych sprzętów, które mogą uszkodzić nasze włosy,

– stosując zdrową dietę, odpowiednia dawka minerałów i nawodnienie organizmu,

– korzystając z porad profesjonalistów np. salon fryzjerski

Podsumowując, jeżeli mamy włosy długości 50cm i chcemy aby miały 100cm, to przy przeciętnej kondycji wzrostu włosów efekt uzyskamy po około 4 latach. Jednak gdy mamy zadbane włosy, które rosną nam dość szybko, to efekt możemy uzyskać po około 2 latach.

Takie różnice oczekiwania na wzrost włosów, dają dużo do myślenia czy może jednak warto dbać o kondycję włosów i organizmu.