Skip to main content

Jak zarabiać na blogu

Nie ważne czy mamy bloga, czy chcemy go dopiero założyć. To co nas łączy, to pasja do czegoś czym chcemy się podzielić z innymi. Bez zaangażowania nie sprawimy, że nasz blog będzie interesujący, a bez zainteresowania nie mamy co marzyć o zarabianiu w internecie. Zatem pierwszą ważną rzeczą, żeby zacząć zarabiać na blogu, to pasja.

Jak zacząć zarabiać w Internecie

Blog to dobry pomysł na zarabianie online. Można od tego zacząć, choć nie można liczyć na duże pieniądze. No chyba, że ktoś ma do tego smykałkę i sam o tym nie wie. Pierwsze co robimy, to stawiamy sobie cele typu: chcę zarobić tyle i tyle, chcę się zareklamować itp. Bez celu możemy znudzić się blogiem po miesiącu.

Budowanie marki w Internecie

Mamy bloga i chcemy go rozreklamować. Zakładamy, że nie dysponujemy dużymi środkami na reklamę. Chcemy go praktycznie rozreklamować za darmo. Przyszłością reklamowania marki jest marka osobista. Zaufanie i wiarygodność to w dzisiejszych czasach ważne elementy reklamy. Ufamy komuś, to podążamy za nim.

Reklama na blogu

Często na stronach internetowych czy blogach widnieją wyskakujące okienka, banery. Właśnie dzięki takiej reklamie na twoim blogu, możesz trochę zarobić. Chociaż nie są to duże pieniądze i trzeba mieć przynajmniej kilkanaście czy kilkadziesiąt unikalnych wejść na stronkę miesięcznie, to można się na początek pokusić. Wyjścia są dwa: albo czekamy na ofertę (co bywa rzadko), albo szukamy na własną rękę.

Co mogę zaoferować na blogu

Pamiętajmy, że kiedy nasz blog będzie wartościowy, to będziemy mieli dużo do zaoferowania. Najbardziej powszechne, to już wspominaliśmy, jest sprzedaż banerów i reklam na stronie internetowej czy blogu. Kolejną rzeczą jaką możemy zaoferować, to pisanie artykułów sponsorowanych, jak również zamieszczanie artykułów na blogu. Samemu może ciężko jest znaleźć chętnych, ale jest mnóstwo serwisów typu whitepress.pl, które zlecają napisanie artykułów.

Jak bez reklam zarabiać w Internecie

Reklamy często nam dokuczają, przeglądając strony internetowe, dlatego zastanówmy się, czy w ogóle chcemy zaśmiecać nimi swojego bloga. A jak zarabiać na blogu bez reklam? Jest kilka ciekawych sposobów.

Pierwszy, który mi się nasuwa, to sprzedawanie produktów i usług. A co jeśli ich nie mamy? Stwórzmy np. swoje kursy informatyczne online. Możemy zacząć od darmowych kursów, co nas rozreklamuje.

Kolejną rzeczą, na której można zarabiać, to przecież reklama swoich usług. Nie ma to jak na swoim blogu rozreklamować samego siebie.

Jest oczywiście mnóstwo innych rzeczy, które możemy zaoferować typu porady, przepisy, czy programy dla firm. Tu pole do popisu na waszym blogu.