Skip to main content
Prezent na komunię

Prezent na przyjęcie w 2019 roku

Przyjęcie wiąże się w dzisiejszych czasach ze sporym wydatkiem. Każdy chce kupić dziecku coś co go zaskoczy, a przez to prezenty stają się coraz to droższe i wymyślniejsze. Kto pamięta czasy, kiedy na przyjęcie dostawało się pisaki i każdy się cieszył. Później były rowery i zegarki, które również cieszyły. Co teraz ucieszy dziecko, jeżeli ma już wszystko?

Najprostsze prezenty na przyjęcie

Prezent na przyjęcie, który zawsze się sprawdza to oczywiście pieniądze. Ile się daje na przyjęcie? Wydaje się, że co roku coraz więcej. Ceny prezentów często dorównują prezentom na ślub. Jednak okazuje się, że w mniejszych miejscowościach moda na mega prezenty nie jest jeszcze tak rozwinięta, jak w dużych miastach. Ceny zatem wahają się od 100zł do 1000zł i więcej. Duży wachlarz cenowy, ale zależy on od wielu czynników, dlatego warto zorientować się wśród bliskich, kto ile ma zamiar dać.

Modne prezenty w 2018 roku

Jakie prezenty dostały dzieci na swoją Pierwszą Komunię w 2018 roku i wcześniej? Przede wszystkim sklepy reklamują już od wielu lat wszelkiego rodzaju elektryczne hulajnogi, zegarki, laptopy, kos i wiele innych sprzętów elektronicznych i komputerowych.

Mało kto daje już książki, chociaż modne są jeszcze jako dodatek do prezentu.

Okazuje się, że prezenty potrafiły się powtarzać, a dzieci potrafią już korzystać z portali aukcyjnych i po przyjęciu można było zauważyć wzrost sprzedaży „nieudanych prezentów” lub „dostałem dwa na przyjęcie”. Jak się przed tym uchronić? Chyba zostać przy pieniądzach lub pomyśleć o niekonwencjonalnym lub pamiątkowym prezentem np. z wygrawerowanym specjalnie napisem lub grafiką.

Jakie prezenty na 2019 rok i kolejne lata?

Mamy przyjęcie za rok lub dwa i już zbieramy na prezent? W dzisiejszych czasach tak to wygląda, przyjęcie z roku na rok może okazać się dużym wydatkiem, gdyż media nagłaśniają sprzedaż „mega prezentów na przyjęcie”.

Można przewidywać, że kolejne lata przyniosą nam jeszcze bardziej wymyślne prezenty. Już kupuje się na przyjęcie quady, a nie rowery. Wydaje się, że niedługo prezentem na przyjęcie będą samochody, ale w prawie polskim dzieci musiałyby jednak za długo czekać po przyjęciu, żeby się przejechać swoim prezentem.

9 pomysłów na prezent na przyjęcie, które mają mniejsze szanse się powtórzyć:
– laptop – dość drogi prezent, chociaż na pewno przydatny, a istnieje już duży wybór tańszych modeli za 900-1000zł
– wycieczka do Energylandii czy inna atrakcja w naszej okolicy;
– lokata bankowa – jeżeli nie lubimy wprost dawać pieniędzy, to możemy założyć dla dziecka lokatę;
wykupiony kurs np. pływacki, taneczny, języka angielskiego lub jakiś, którym dziecko by się zainteresowało;
– dla bardziej ukierunkowanych, prezenty hobbystyczne np. zestawy malarskie, modelarskie;
– biżuteria – przede wszystkim dla dziewczynek;
karnet do SPA, salonu kosmetycznego – również jako prezent dla płci żeńskiej;
– wykupiona przejażdżka sportowym samochodem po torze – przede wszystkim dla chłopców, ale i dziewczyn;
karta podarunkowa do wybranego sklepu – bardzo praktyczny prezent.