Skip to main content
Drewniane zabawki

Bezpieczne zabawki dla dziecka

Zabawek dla dzieci jest mnóstwo, od tanich po bardzo drogie. Ale jakie zabawki są zdrowe dla dziecka? Czy musimy się przejmować czym się bawimy?

Rodzaje zabawek

Wspominając dawne czasy, zabawką był chociażby kamyk, czy kijek. Doszliśmy do ery zabawek elektronicznych, czy tanich plastików. Nikt do końca nie wie, co kryje się za produkcją danej zabawki, ale coraz częściej uświadamiamy sobie, że mogą one nie być do końca zdrowe.

Coraz częściej sięgamy po zabawki bliższe naturze. Są to przede wszystkim zabawki drewniane, które kojarzymy jako bezpieczne dla dzieci. Tu jednak także musimy być ostrożni, bo istnieje wiele zabawek ze sklejek, czy innych drewnopodobnych imitacji.

Gdzie kupić zabawki drewniane? Najlepiej nie w sieciówkach, a poszukać indywidualnych sprzedawców zabawek. Często można również natrafić na własnoręcznie wykonane zabawki z drewna.

Dodatkowo powinniśmy uczulić się na lakier, którym są impregnowane zabawki. Jeżeli tak jest, to powinien to być specjalny środek z atestami.

Ceny zabawek dla dzieci

Chociaż zabawek jest na rynku przepych, nie zawsze powoduje to, że ceny są niskie. Można by je podzielić na kilka grup. Po pierwsze zabawki tanie – zazwyczaj jakieś stopy plastiku, gumy, lepiej nie kupować. Po drugie zabawki bardzo drogie – może lepiej wykonane, ale czy warte ceny, to już kwestia portfela. Można kupić lepsze i tańsze, bo często drogie zabawki, to kwestia wyrobionej marki.

Kolejne zabawki średnie cenowo – tu największa rozbieżność jakości, ciężko znaleźć coś w miarę dobrego i w cenie. Jednak szukając rękodzieł, można już załapać się na dobre ceny i jakość. Kiedyś ceny rękodzieł nas przerażały, teraz ceny są dość dobre, a jakość materiału z jakiego są wykonane całkowicie inna niż z supermarketów.

Zatem czy wybrać jedną dobrą zabawkę, czy dwie tanie zrobione z nie wiadomo czego, to już pytanie do każdego z nas. Jednak wiadomo, że nasze dzieci mają o wiele więcej zabawek niż my, więc może zamiast powiększać ich ilość, można zadbać o jakość. I nie chodzi tu o drogie, wymyślne zabawki, a jakość materiału z jakiego są wykonane.