Skip to main content
Malowanie paznokci

Pomysły na piękne paznokcie

Zadbane paznokcie to podstawa zarówno u kobiety i faceta, chociaż płeć żeńska traktuje je jeszcze jako ozdobę. Zatem w artykule raczej o damskim aspekcie paznokci.

Moje zadbane paznokcie

Zadbać o paznokcie to nie lada wyzwanie, chociaż wydaje się to może czasem proste. Nie zawsze w natłoku obowiązków i pracy, udaje nam się utrzymać paznokcie w dobrej kondycji.

Wiadomo najłatwiej jest wybrać się do salonu kosmetycznego, czy gabinetu urody, SPA. Tam nie martwiąc się jak o wszystko zadbać, pomyślą o tym panie w gabinecie. Jednak jeżeli same chcemy zadbać o paznokcie, to musimy włożyć w to trochę swojego wysiłku.

Możemy zdecydować się na swoje naturalne paznokcie z efektem „łał” lub wybrać coś gotowego typu tipsy żelowe, hybryda itp. O ile naturalne paznokcie najmniej obciążają je, o tyle nie każda kobieta ma na tyle mocne paznokcie, aby mieć swoje.

Kolejną rzeczą, to dopasowanie długości paznokci to swoich preferencji. Są one często ukierunkowane jakością naszej płytki lub wykonywanymi pracami.

Zadbaj o paznokcie, a będziesz mogła je wyeksponować.

Ekspozycja paznokci

Malowanie paznokci, to prosta sprawa, ale wyjątkowe zdobienia, to sztuka. Powinnyśmy przede wszystkim nauczyć się komponować paznokcie do swojej kreacji lub okazji, na którą się wybieramy.

Jeżeli nie umiemy zdobić i malować paznokci, to jednak lepiej oddajmy się w ręce salonu kosmetycznego, a zaciszu domu ćwiczmy. Są różne filmy, programy, aplikacje, które ułatwią nam naukę zdobienia paznokci.

A dla osób zdolnych? Warto pokusić się o matowe zdobienia z wyrazistymi kolorami, w których można użyć brokat. Jeżeli potrafimy wykonywać wzorki, to im ciekawsze i bardziej dokładne w szczegóły, tym bardziej przykuwają oczy. Nie ma też obowiązku malowania każdego paznokcia tak samo.

Paznokcie można również dostosować do aktualnych wydarzeń: wakacji, meczy piłki nożnej, zimy, lata, świąt. Na pewno zrobią wrażenie.