Skip to main content
Pomysły na wakacje

Gdzie jechać na wakacje 2018

Coraz bliżej do wyczekiwanych jak co roku wakacji. Gdzie wybrać się na wakacje? W artykule kilka pomysłów na niedrogie wakacje.

Pomysły na tanie wakacje

1. Wakacje w domu. Może niezbyt wyszukane miejsce na urlop, ale niektórzy nie mają czasu na spędzanie go w domu, dlatego w wolny czas chętnie odpoczywają w domu. Tu można zadbać o atrakcje. Skoro nie wydajemy pieniędzy na wyjazdy, to możemy wydać na domowe atrakcje. Tu nie powinno zabraknąć grilla ze znajomymi, czy wieczorku kinowego.

2. Wyjazd po okolicy. Nieraz okazuje się, że niektóre miejsca, choć niedaleko, nie są jeszcze przez nas odkryte. Przykładem może być wycieczka po malowniczej „Wiosce Cudów” w Rodowie. Za darmo możemy przejść się po wsi, która wprowadza w nastrój swoją artystyczną duszą.

3. Spacer po starówce. Jest kilka miejsc, które urzekają na spacerze m.in. Kraków i Toruń. Jeżeli się tam nie było, to warto zapisać do listy taki wyjazd wakacyjny.

4. Malownicze okolice Warmii i Mazur. Jeżeli jesteś miłośnikiem pięknych krajobrazów, to wyjazd na Warmię i Mazury może okazać się trafiony. Samo obcowanie w tak pięknych okolicach, pozwala odpocząć na urlopie.

Sposoby na udane wakacje

Jeżeli całym rokiem czekamy na wakacje, to na pewno chcielibyśmy spędzić ten czas dość atrakcyjnie. Nie trzeba od razu wyjeżdżać za granicę, a można zaoszczędzić w ciągu roku trochę pieniędzy i zorganizować wakacje po Polsce.

Po pierwsze wybierzmy atrakcje które nas interesują. Dla jednych to będzie drewniany domek w zaciszu, dla innych ciekawym miejscem okaże się Rodzinny Parki Rozrywki Energylandia. O którym pisaliśmy w innym artykule. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć na blogu.

Zorganizujmy również budżet na wydatki i atrakcje. Można go zgromadzić w ciągu całego roku. Nie chcielibyśmy pojechać gdzieś daleko i nic nie obejrzeć, bo trzeba wykupić bilety.

Zadbajmy o czas. Nie odwołujmy obiecanych wakacji. Urlop zazwyczaj planujemy dużo wcześniej.

Przemyślmy atrakcje na różne warianty pogody, gdyby np. padało i było zimno.

W dzisiejszych czasach wyjazd i atrakcje możemy wygooglować. Nie ma się zatem co martwić, że nie mamy planów.

Kilka atrakcji do zwiedzenia

Gdzie możemy jechać na wakacje?
Kilka pomysłów:
– malownicza wyżyna Jura Krakowsko-Częstochowska
– Zator i Energylandia
– Warmia i Mazury z kajakiem
– Kopalnie na Śląsku
– Puszcza Białowieska, Bory Tucholskie
– Lasy Spalskie
– Kraków i okolice