Skip to main content
Jak zadbać o ogród po zimie

Jak przygotować swój ogród na lato

Dobrze wiemy, jeśli chcemy mieć piękny ogród latem, to już po zimie musimy o niego odpowiednio zadbać.

Wiosenne porządki po zimie

Pierwszym ważnym elementem po zimie, to uprzątnięcie ogrodu i od tego kroku zaczynamy. Kolejną rzeczą jest odpowiednie przycinanie drzewek i roślin. Bardzo ważnym elementem jest niebagatelizowanie oznak chorób naszych drzewek, roślin i kwiatów. Jeżeli wiosna wkroczy już na dobre, to niezadbanie o wyeliminowanie chorób roślinek, może je szybko zniszczyć.

Ulepszamy nasz ogródek

Na tym etapie skupiamy się na sadzeniu nowych roślinek, warzyw lub drzewek. Jeżeli chcemy rozbudować nasz ogród, najpierw musimy dobrze przygotować podłoże. Odpowiednia użyźniona gleba, to podstawa dobrych plonów. Głównym elementem jest również pozbycie się chwastów i pasożytów. Przy odpowiednio przygotowanej glebie, możemy śmiało sadzić drzewka, rośliny i kwiatki.

Nasz piękny ogród

Podsumowując piękny ogród to ogrom pracy, której efekty możemy obserwować po pewnym czasie. Pamiętajmy o najważniejszym, że każda roślinka potrzebuje indywidualnego podejścia i pielęgnacji. Najważniejsze to: sprzątnąć ogród, pozbyć się chwastów i szkodników, przygotować glebę i dbać o roślinki i przede wszystkim korzystać z pomocy książek.