Skip to main content
Jak oszczędzać w salonie fryzjerskim

Jak zaoszczędzić w salonie fryzjerskim

Każdy początkujący, jak i często już kilkuletni biznes salonu fryzjerskiego lub gabinetu kosmetycznego, chciałoby się by był na tyle rozwinięty, by nie martwić się o finanse.

Ważni są klienci, podeście do nich, jak i standardy wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Jednak istotną i zapomnianą kwestią są wydatki związane z obsługą salonu lub gabinetu, a bardziej precyzyjnie to odpowiednie zarządzanie wydatkami.

Kilka zasad oszczędzania

Dzięki obniżeniu kosztów w salonie lub gabinecie i racjonalnym wydatkom, możemy dość sporo zaoszczędzić.

Po pierwsze potrzebne kosmetyki warto kupować hurtowo i negocjować ceny. Przykładowo, gdy potrzebujemy 10 sztuk kosmetyków po 30zł, to w skali roku mamy 3600zł. Kupując hurtowo, moglibyśmy wynegocjować niższą cenę, co dałoby dość dużą oszczędność.

Druga sprawa, której powinniśmy się przyjrzeć to maksymalizacja zysków. Jak osiągnąć większy zysk? Każdy indywidualnie w swoim salonie fryzjerskim lub gabinecie kosmetycznym powinien zadać sobie choć kilka pytań i zaobserwować: na co jest popyt, jak wygląda grafik w pracy, czy nie posiadam za dużo kosmetyków do wyboru np. lakierów, których i tak nie wykorzystam, czy nie produkuję zbędnych kosztów.

Program OneIN w salonie fryzjerskim i gabinecie kosmetycznym pozwala nam na sprawdzanie utargu z danego okresu lub np. sprawdzenie ile zysku wygenerował każdy z pracowników osobno. W takim przypadku można na bieżąco obserwować grafik pracowników i poszczególnie generowany zysk. Jest to przydatne narzędzie, wygodne i nie wymaga od nas czasu związanego z samodzielnym pilnowaniem i wyliczaniem statystyk utargu.

Kolejną rzeczą jest reklama. Nie wydajemy na reklamę, która nie przynosi efektów. Jest mnóstwo darmowych reklam, chociażby w mediach społecznościowych.

Pamiętajmy, że oszczędzaniem nie możemy zmniejszać jakości usług i obsługi klienta. Możemy sprzedawać kosmetyki w salonie, ale nie mogą być słabej jakości. Tutaj możemy zaoszczędzić na upominkach, często drogich, a które tak naprawdę sami możemy przygotować.

Każda chociaż chęć przyjrzenia się działaniu swojego biznesu przybliża nas do zoptymalizowania kosztów i pracy w salonach fryzjerskich i gabinetach kosmetycznych.

Program OneIN do obsługi klienta w salonach fryzjerskich i gabinetach kosmetycznych – informacja na stronie: https://forcode.pl/onein.html