Skip to main content
Klucz do sukcesu w salonie

Klucz do sukcesu w salonie

Jak pokazać klientom, że nasz salon kosmetyczny, fryzjerski jest wyjątkowy. To co go wyróżnia to pasja do pracy i ludzi. W artykule zajmiemy się temat jak osiągnąć sukces i rozwinąć salon.

Sposoby na profesjonalny salon

Przede wszystkim wystrój. Kto z nas nie lubi poczuć, że odpoczywa. Nawet czekając na fryzjerkę, czy kosmetyczkę, dzięki wystrojowi można mile spędzić czas. Warto więc zamiast niewygodnych krzesełek w poczekalni, wstawić kanapę. Miłe wrażenie sprawiają szczegóły, więc zadbajmy o dodatki, które uatrakcyjniają nasz salon. Pamiętajmy nie tylko o odpowiednim wykończeniu wnętrza, ale również o utrzymaniu czystości.

Pierwsze wrażenie klienta ma duże znaczenie. Przyjście do salonu to nie tylko usługa, ale również nastrój i zapach. To jak poczuje się klient, może wpłynąć na jego samopoczucie i ponowne przyjście do nas, jak i polecenie innym.

Kolejną rzeczą, na którą zwracają uwagę klienci, to miła, profesjonalna obsługa. Nikt nie lubi przyjść i czekać aż ktoś po dłuższej chwili go obsłuży. Salon powinien stawiać na profesjonalizm. Możemy stworzyć zakątek recepcji, korzystać z programu do obsługi klienta w salonie, posiadając nowoczesne podejście do klienta.

Lojalność klienta to klucz do sukcesu w salonie. W tym przypadku korzysta się z kart lojalnościowych, zniżek i rabatów dla stałych klientów. Zdobycie klienta jest tak samo ważne, jak dbanie o to, by wracał do naszego salonu.

Płynna komunikacja z klientem. Przede wszystkim zaczynająca się w salonie, a kończąca stałym kontaktem z klientem. Programy do salonów fryzjerskim, kosmetycznych oferują powiadomienia SMS o wizycie, które pozwalają na dalszy kontakt klient – salon.

Edukacja pracowników, to ważne pojęcie. Salon musi iść za trendami mody, nie możemy stosować tych samych metod przez dziesiątki lat. Fryzury czy kosmetologia ciągle ewoluują, a nasi pracownicy powinni być kompetentni i wykształceni.

Jak rozwijać salon

Oddzielnym tematem jest rozwój salonu od podstaw. Kiedy zacząć i czy lepiej od razu ruszyć, czy może przygotować się do tego. Poruszymy ten temat w oddzielnym artykule.

Podsumowując, nie ważne czy chcemy rozwijać swój salon, czy posiadamy już stabilną pozycję na rynku, to zawsze powinniśmy troszczyć się o klienta. Rynek nie śpi i konkurencji zawsze przybywa.