Skip to main content
Prezent na Dzień Matki

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowy dzień, w którym chcielibyśmy dać swojej mamie wyjątkowy prezent. Można iść na łatwiznę, ale są osoby, którym przysparza to nie lada problem, gdyż nie lubią lub boją się dawać prezenty oklepane. A w artykule i o popularnych prezentach, jak i nieco bardziej nowoczesnych.

Najczęstsze prezenty dla mamy

Z najbardziej popularnych prezentów na Dzień Matki wybieramy przede wszystkim kwiaty i bombonierkę. Tu też można wykazać inicjatywę, bo na pewno mama ma ulubione kwiaty lub ulubioną bombonierkę. Wiadomo jednak, że dla mamy liczy się gest.

Kilka dodatkowych pomysłów na prezent

Jeżeli nie zdecydujemy się na bombonierkę i kwiaty, to możemy też mamie sprawić radość wieloma innymi prezentami. Jednak pamiętajmy, żeby raczej ustrzegać się prezentów typu garnek, bo się mamie przyda nowy lub jakiś innych „przyrządów domowego użytku publicznego”. Sprawmy w ten jeden wyjątkowy dzień jakiś prezent tylko dla mamy. Niezaprzeczalnie są mamy, które bardzo cieszą się z prezentów typu garnek, ale jednak też gdzieś w głębi marzą o czymś niedomowym.

5 pomysłów na prezent, oprócz kwiatów i bombonierki:
– Wyjątkowy kubek z własną zaprojektowaną grafiką lub inny przedmiot ze zdjęciem – grafiką.
– Zaprojektowany przez nas kalendarz – zazwyczaj wystarczy podać zdjęcia na każdy miesiąc, reszta jest już po stronie fotografa. Taki prezent ważny jest rok, więc można go powtarzać, a zdjęcia mogą odzwierciedlać poprzedni rok, takie miłe wspomnienia sprzed roku.
– Idealny dla mamy może okazać się karnet SPA lub wyjście do salonu fryzjerskiego czy gabinetu kosmetycznego . Nawet jeżeli nie jest chętna na takie wyjście, to może taki wykupiony pakiet do salonu będzie okazją dla niej do spróbowania.
Kosmetyki, serum do włosów itd. Jest tego naprawdę dużo.
Biżuteria dla mamy, to oczywiste. Zależnie co preferuje nasza mama, ale wybór jest duży. Najczęściej jednak skupiamy się na kolczykach, wisiorkach i bransoletkach.

Nowoczesny prezent na Dzień Matki

Kilka pomysłów na prezent dla mam, które są bardziej na czasie niż nam się wydaje:
– nowoczesny sprzęt do domu – tu w modzie kolorowe oświetlenie, żarówki na pilot, lampki na pilot;
– wykupiona przejażdżka sportowym samochodem, może być czerwony kabriolet;
– zależnie od upodobań mamy, wyjazd na wyścigi konne, pokazy ogni, czy inne atrakcje w okolicy.

Pamiętajmy, że mamy są wyjątkowe. Może warto im kupić coś co by bardzo chciały, ale same sobie nie kupią, bo szkoda im wydawać na to pieniądze. Czasem ciężko jest dostrzec co chciałaby nasza mama, jednak pamiętajmy, że najważniejsze to zawsze pamięć i chociażby drobny upominek pokazujący, że o niej pamiętamy.