Skip to main content
Jak bezpiecznie zaparkować

Jak bezpiecznie parkować na wakacjach

Nie raz zdarza nam się szukać miejsca parkingowego. Zazwyczaj okazuje się, że parkujemy w takim miejscu, gdzie akurat jest kawałek ziemi. Nie zawsze jest to miejsce bezpieczne, a i często oddalone od miejsca naszego przebywania.

Bezpieczne miejsca parkingowe

Przede wszystkim nie zawsze miejsca parkingowe płatne są bezpieczne. Wykupując bilet za parking, płacimy za miejsce parkingowe, a nie za stróżowanie nad naszym samochodem. Zatem wybierając takie miejsca, pamiętajmy, żeby samemu zadbać o to, aby samochód stał na bezpiecznym parkingu.

Najważniejsze szukajmy miejsca parkingowego, które jest widoczne w dzień i w nocy, ale również nie stwarza niebezpieczeństwa uszkodzenia samochodu przez innych np. przy ruchliwej drodze.

Można również poszukać miejsca, które będzie osłaniać nasz bok samochodu np. barierki, słupek. Wtedy zmniejszamy ryzyko uszkodzenia samochodu przez inne osoby np. wysiadające z samochodu obok.

Coraz częściej spotykamy ludzi, którzy za dobrowolną opłatą „popilnują nam samochodu”. Jeżeli nie macie zamiaru zapłacić, to może warto poszukać innego miejsca parkingowego.

Chrońmy też nasz samochód przed złodziejami. Przede wszystkim nie kuśmy i nie zostawiajmy cennych rzeczy w samochodzie. Pamiętajmy również o alarmach. Warto zainwestować w system alarmowy. Najważniejsze jednak to miejsce, w którym zostawimy samochód. Powinno być oświetlone, w centrum ludzi i bezpieczne.

Wolne miejsca parkingowe

Zazwyczaj w szukaniu miejsca parkingowego jesteśmy zdani na szczęście. Nie mamy wtedy wyboru i zostawiamy samochód tak, gdzie akurat jest miejsce. Zastanówmy się jednak czy każde miejsce parkingowe będzie dobre tak, aby wypocząć i nie myśleć czy samochód będzie na nas czekał w nienaruszonym stanie. Dla bardziej ostrożnych może warto przemyśleć podróż autobusem lub pociągiem.